Kim jesteśmy
Stowarzyszenie Plaster Zdrowia powstało w maju 2017r. i tworzone jest przez grupę młodych i kreatywnych zapaleńców, których celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz propagowanie postaw sprzyjających rozwojowi osobistemu.

 

Dlaczego Plaster Zdrowia?

Nasza nazwa ma potrójne znaczenie. Plaster kojarzony jest przede wszystkim z opatrunkiem na rany. Jednak to nie jest jedyne znaczenie tego słowa. Dodatkowo spotykamy także np. plaster miodu, służący do gromadzenie tego pszczelego nektaru czy też plaster sera lub wędliny jako przykładowy posiłek. Te wszystkie skojarzenia obrazują cele, na których skupia się nasze stowarzyszenie:

  • poprawę stanu zdrowia i zwalczanie chorób poprzez promowanie odpowiednich postaw życiowych, by jak plaster na ranę, oddziaływać kojąco na już posiadane jednostki chorobowe i zapobiegać ich rozwojowi,
  • poprawę jakości życia poprzez zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania, by jak krojone w plaster warzywo, ser czy wędlina wspierać odpowiednią i zbilansowaną dietę zapewniającą komfort życia,
  • wzrost samozadowolenia z życia poprzez aktywne spędzanie czasu z ludźmi przepełnionymi energią, by jak plaster miodu osładzać codzienność i nadawać jej większego smaku.